Schaersvoorde

Ook in 2020: samen komen we verder

Readspeaker

Blog. Geplaatst op 12-01-2024

Op onze school lopen bijna 1700 leerlingen rond. Je ziet deze jongeren zich ontwikkelen; ze worden elk jaar groter en wijzer. Terugkijkend op het afgelopen kalenderjaar, bedenk ik me dat een aantal van deze jongeren een zwaar jaar achter de rug heeft. Verdriet om een overleden familielid, onbegrip om een ziekte die jou net treft, moeilijk om kunnen gaan met de boosheid om de scheiding van je ouders, een onveilige thuissituatie of met jezelf in de knoop zitten omdat het allemaal niet zo gaat als je wilt dat het gaat. 

De meeste van onze leerlingen gaan graag naar school. Op school hebben ze hun vrienden en voelen ze zich – zonder dat ze dit zelf zo zullen benoemen – onderdeel van een gemeenschap. Dat is een belangrijke functie van onze school. Jongeren groeien samen op en helpen elkaar vooruit – door de leuke dingen die ze samen mee maken én door de verdrietige zaken waar ze mee te maken krijgen.  En zo kun je soms meer (aan) dan je vooraf van jezelf had gedacht. Als professionals staan we daar omheen en helpen waar dat nodig is. Het past bij onze medewerkers en de identiteit van onze school om hier oog voor te hebben. Natuurlijk zijn we als mensen en als school niet perfect. Wel kunnen we elke dag beginnen met de intentie om jongeren zich zo goed mogelijk te begeleiden in hun ontwikkeling; dat blijven we ook in 2020 doen!